KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778209
nr 1377 8209
Leif Tjerned
(f. 1942), Sverige
Oljemålning, Ansikte i natten. Signerad a tergo. Olja på duk, 83x89cm, yttermått inklusive ram: 85x91cm
Leif Tjerned, svensk målare, skulptör och grafiker född i Malmö 1942.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 8 februari 2021
kl 19:29:14
700 kr
800 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
Leif Tjerned
Läs mer om Leif Tjerned